Bsbilyoner.com açıldı

31 Ocak 2010 / Yazar: Murat Yanıklar Yanıtla »

Bursaspor’da 2009 yılı Haziran ayından bu yana İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapıyorum. İcra Kurulunda benim dışımda 3 değerli kişi var. İkinci Başkanımız Haluk Özkıyıcı, Reklam ve Pazarlamadan sorumlu yöneticimiz İlhan Uslu ve İcra Kurulu üyemiz Mustafa Demiralay. Bu ekiple birlikte öncelikle kulüp modellemesi üzerine bir çalışma hazırladık. Hem BursasporTV‘de hem de resmi İnternet sitemizde www.bursaspor.org.tr bu çalışma açıklandı. (Bununla ilgili değerlendirmelerimi aktaracağım ileriki yazılarda)

Şimdi ise bunun altyapısını oluşturma zamanı. Bir çok konuda çalışmalar devam ediyor. Ekonomik Alan ile ilgili yeni ve sabit gelir yaratma projelerimizden biri Bilyoner.com ile birlikte yaptığımız Bsbilyoner.com oldu.

Bursaspor Kulübümüzün Başkanı İbrahim Yazıcı ve Bilyoner.com Genel Müdürü Sait Kayahan Bsbilyoner’in lansmanını yapıyor. Bir Affiliate modeli ile kurgulanan Bsbilyoner.com aracılığıyla Bursasporlu taraftarlarımız oynayacağı her türlü İDDAA kuponları için kulübümüze düzenli ve sabit bir gelir sağlamış olacaklar.

Bilyoner.com ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir basın açıklaması yapılmıştı. Orada Bilyoner.com üzerinden 450 milyon TL’lik oyun oynandığını ve bunun %7′lik kısmının da Bursa’dan oynandığı verilerini dikkate alırsak önemli bir pazar var ve artık bu pazardan Bursaspor’da önemli bir pay alma noktasında.

Hep dışarıdan kulübümüze bakıldığında çok büyük potansiyele sahip olduğu söylenir ve bunun hiç kullanılamadığı dile getirilirdi. Tek kullandığımız şey ise Bursa’da yerel yöneticilerden ve işadamlarından hep karşılıksız birşeyler istemek olmuş. Ama gerçek gücün taraftarlarımızın yaratacağı ekonomik değer üzerinden kulübü büyütmek olduğunu hep atlamışız. İcra Kurulu olarak sadece camiamızın değil bir taraftarımızın bile değerini çok iyi bilerek ve bize katacağı gücü, ivmeye düşünerek hareket ediyoruz.

Örneğin Finansbank ile de başlatılan CardFinans Timsah Kart projesi ile 5 ayda 12.000 taraftarımıza kredi kartımızı ulaştırdık.

Gerçek potansiyele doğru gitmeye başladık. Kulübümüzü her anlamda büyütecek güç taraftarımızda. Bizlere düşen de doğru ürünleri ve hizmetleri hazırlamak ve onlara bunları ulaştıracak doğru yolları kurgulamak.

Paylaş :

Yorum yap