Futbol Federasyonunun çelişkisi

9 Mayıs 2011 / Yazar: Murat Yanıklar Yanıtla »

Çok uzun yazmadan konunun özüne inmek istiyorum.

Federasyonun uzun süreli yaptığı hazırlıkla Sporda Şiddet Yasası çıktı ve spor kulüpleri üzerindeki cezai yükün şahıslara indirgenmesi de sağlanarak, olayların gerçek sorumlularının ceza alması sağlandı.

Peki buna rağmen Federasyonun yöneticisi daha olaylar sıcağı sıcağına yaşanırken, neden bu işin cezasını şahıslara değil de kulübe kestiklerini bildiren açıklamayı yapmıştır? Federasyon bu açıklaması ile kendisiyle çelişmiyor mu? Hani artık kulüpler değil de şahıslar cezalandırılacaktı? Bu Bursaspor’a ceza kesme hevesi nereden kaynaklanıyor?

Geçenlerde Anayasa Mahkemesinin verdiği bir kararla, Tahkim Kurulu Kararlarına yargı yolu açılmıştı. Buna Federasyon haklı olarak tepki verirken, ülke yasaları ile futbol yönetilemez derken, futbolun yönetimini uluslararası kurallara göre yapmak zorunda olduğunu bildirirken (ki hemen akabinde de yasal düzenlemeyi yaptırdılar) neden şimdi ülkemize özgü sporda şiddet yasasının arkasına sığınılarak,maç esnasında veya güvenlik bölgesinde olmayan bir olay için bir kulübe ceza vermeye kalkmaktadır?

Bu işin PR’ını Bursaspor üzerinden yapmaya kalkanlar bilsinler ki, yemezler !.. Çünkü bu işin stratejik bir kurumsal iletişim planı yapmaktan çok öteye bir iş olduğunu sanırım artık görmüşlerdir ve yanlışlarından bir an önce dönerler.

Paylaş :

1 yorum

  1. merih ayder diyor ki:

    Merhaba..
    Murat bey; kimse benim gibi düşünmüyor derken yazınızı okudum. Teşekkür ederim. Şiddet yasasını çıkarmaktan amaç cumartesi günü gibi olan olaylardan kulüplerin sorumlu olmamaları içindi. Şiddet yasasını bizim üzerimizde deneyecekler ve adeta kobaylık yapacağız. Tabii ki canımız acıyacak. Yazınızın altına imzamı atarım. Her birlikte olursak yerel medya da dahil olmak üzere Bursaspor düşmanları ile mücadele ederiz.Taraftarların arasında bu bölünmüşlük beni çok üzüyor. Selamlar..